Hakkımızda

Biz Kimiz?

En güzel zamanımız ya hayalimizde geleceği kurduğumuz, ya hafızamızda maziye konduğumuz zamandır. A.Şinasi Hisar

Sakarya, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, sanayisi ve jeopolitik konumu gibi birçok nedenle özel bir şehirdir. Bünyesindeki çok farklı millet ve kültürden insanlar uyum ve barış içinde yaşar. Şehrin kültürü, farklılıklara verilen değer ve uyumlu birliktelikten doğmuştur.

Ocak 2017’de farklı kültürlerin harmanlandığı bir şehir olan Sakarya’nın zenginliklerini kaybetme kaygısında olan Müjgân Zaman, Servet Sezgin, Fahri Tuna, Resul Narin ve  Zeliha Köksal ile çıkılan yolda Prof.Dr. Enis Şahin, Prof.Dr. Sertan Demir, Prof.Dr. M.Kemal Aydın, Prof.Dr. Haluk Selvi, Dr.Öğretim Üyesi Esra Dil ve Prof.Dr. Mustafa Çağlar Özdemir gibi değerli akademisyenler katılmasıyla proje ekibimiz genişlemiştir. Projenin kurumsal bir yapısının olmamasından dolayı yeterli değeri bulmadığı düşüncesi, Sakarya Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi-SESAM Müdürü Prof. Dr. Mustafa Çağlar Özdemir’in (2018-2022) sahiplenmesiyle görünür hale gelmiştir. 2022’den itibaren SESAM Müdürü Dr. Öğr.Üyesi İhsan Kutlu ile çalışmalar devam etmektedir.

Sakarya Şehir Hafızası Proje Direktörü Zeliha Köksal tarafından Web platformunun kurulması, düzenlenmesi, sürdürülebilirliği sağlanarak yeni konularla zenginleştirilerek gelecek kuşaklara eriştirilmesine davam edilmektedir. Kendisiyle zkoksal@sakarya.edu.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz. Web sayfası tasarım, teknik alt yapı, veri girişi ve mevcut bilgi kaynaklarının taranarak veri girişine hazırlayan gönüllü ekip ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Sakarya Üniversitesi SESAM bünyesinde yürütülen “Sakarya Şehir Hafızası Projesi”, resmi web sitesi sehirhafizasi.sakarya.edu.tr adresinden şehrimizi tanıtmaktadır. Sakarya Şehir Hafızası projesi faaliyetleri, Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi içinde yer alan SESAM ofisi ile Sakarya Üniversitesi Merkez Kütüphanesi içindeki ofiste yürütülmektedir.

Sonuçta biz kim miyiz? Biz Sakarya’ya gönül vermişleriz.

Sakarya Şehir Hafızası Projesine sizleri de gönüllü destek olmaya davet ediyoruz. Saygılarımızla.

We are driven by values

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Line high touch client we need to have a Come to Jesus meeting with Phil about his attitude, so where the.

Super Efficient

Lorem ipsum dolor sit amet elit do, consectetur adipiscing, sed eiusmod tempor.

Deeply Committed

Lorem ipsum dolor sit amet elit do, consectetur adipiscing, sed eiusmod tempor.

Highly Skilled

Lorem ipsum dolor sit amet elit do, consectetur adipiscing, sed eiusmod tempor.

Keith Marshall

Designer

George Williams

Developer

Julia Castillo

Client Service